0 0
Здобний куліч/паска без замісу

Поділіться ним у своїй соціальній мережі:

Або ви можете просто скопіювати і поділитися цим посиланням

Інгредієнти

Відрегулюйте порції:
700 г Борошно пшеничне
180 мл Молоко
350 г Масло вершкове
7 шт. Яйце куряче
1 ч. л. Сіль
25 г Дріжджі пресовані (живі)
150 г Цукор
1 ч. л. Суміш спецій мелений кардамон, мускатний горіх, гвоздика
150 г Родзинки
20 мл Ром або коньяк

Додайте в закладки

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

Здобний куліч/паска без замісу

Особливості:

    Інгредієнти

    Як готувати Здобний куліч/паска без замісу

    Поділитися

    З наближенням світлого свята Христового Воскресіння або Великодня, хочеться познайомити вас із новими рецептами пасок або пасок (як казала моя бабуся), яких ще немає на моєму сайті. Звичайно ж, бабуся готувала свої паски зовсім за іншим рецептом, хоча і використовувала практично той самий набір інгредієнтів. Але показана мною технологія роботи з дріжджовим здобним тістом у цьому рецепті буде кардинально відрізнятися. Процес замісу, який так лякає багатьох господинь через свою трудомісткість, взагалі відсутній, вірніше трансформується у звичайне перемішування тіста ложкою, а це зможе зробити кожен! Зате результат роботи вас обов’язково порадує – це я вам гарантую.

    Здобний куліч/паска без замісу: Покроковий рецепт

    1
    Виконано

    Перед початком замішування тіста підготуємо родзинки. Заливаємо їх окропом на хвилину і зливаємо воду. Збризкуємо ромом (або коньяком) і залишаємо на столі для ароматизації до запитання.

    2
    Виконано

    У теплому молоці (близько 35 градусів) розводимо живі пресовані дріжджі. Можна робити це руками, щоб проконтролювати повне їхнє розчинення. Додаємо 1 ст.л. цукру і перемішуємо. Залишаємо на столі на 15 хвилин для активації дріжджів. У цьому рецепті мені дуже подобається використовувати саме живі дріжджі, а не сухі швидкодіючі, бо процес ферментації відбувається досить довго, а швидкодіючі дріжджі для цього не призначені. Вони мають максимальну силу підйому протягом 3 годин роботи, а отже для таких довгограючих рецептів вони не підходять. До того ж здобна дріжджова випічка з живими дріжджами довше залишається м'якою, свіжою і не сохне!

    3
    Виконано

    Тим часом підготуємо решту інгредієнтів. Нагадую, що вони мають бути кімнатної температури - не з холодильника!!! Перепади температури погано позначаються на роботі дріжджів, вони можуть надто сповільнити свою дію або й узагалі припинити свою роботу. Це дуже важливий момент і не варто ним нехтувати.

    4
    Виконано

    Яйця збиваємо з цукром і сіллю вінчиком до утворення легкої піни.

    5
    Виконано

    Додаємо розтоплене і остигле до кімнатної температури вершкове масло. Знову добре перемішуємо.

    6
    Виконано

    Вводимо в суміш молоко з дріжджами.

    7
    Виконано

    Просіваємо вказану кількість борошна, відклавши 2 ст.л. для родзинок, і починаємо замішувати тісто дерев'яною ложкою.

    8
    Виконано

    Тісто має вийти досить рідким і в'язким, яке на перший погляд зовсім не схоже на дріжджове тісто! Не переживайте - так і має бути! Ми рухаємося в правильному напрямку! Накриваємо тісто лляним рушником і залишаємо в теплому місці без протягів. У мене це на столі біля віконця, куди світить сонечко і додатково дає тепло здобному тісту!

    9
    Виконано

    Через 20 хвилин знову перемішуємо тісто складаючими рухами - підбираючи тісто з дна миски і викладаючи його в центр. Провертаємо миску на 45 градусів і повторюємо рухи ложкою, замикаючи коло! Тобто таких складальних маніпуляцій ложкою ми повинні зробити від 4 до 6 разів, обертаючи миску лівою рукою проти годинникової стрілки. Знову накриваємо миску рушником і залишаємо на 20 хвилин. Повторюємо процедуру перемішування тіста (описану вище) через кожні 20 хвилин протягом двох годин! Разом ми повинні це зробити 6 разів!!! До 4 разу тісто стає більш гладким і вже схожим на дріжджове, починає рости і збільшуватися в об'ємі, дихати! Дуже цікаво спостерігати за тістом під час описаного процесу. Борошно починає виділяти клейковину і можна навіть бачити глютенові нитки в структурі.

    10
    Виконано

    Ось так виглядає тісто після 6 процедур перемішування ложкою протягом двох годин.
    Тепер необхідно вмішати в нього родзинки. Для цього потрібно просушити їх на паперовому рушнику.

    11
    Виконано

    Відкладені раніше 2 ст. л. борошна з'єднуємо з сумішшю мелених прянощів - кардамоном, гвоздикою і мускатним горіхом. Ви можете використовувати свій набір спецій виходячи зі своїх уподобань. Пересипаємо сумішшю борошна і прянощів родзинки і добре перемішуємо, щоб ароматна суха суміш обволікала кожну родзинку.

    12
    Виконано

    Пересипаємо родзинки в миску до тіста й акуратно перемішуємо ложкою, щоб вони рівномірно розподілилися в тісті. З нашими попередніми маніпуляціями з борошном це буде зробити досить легко і родзинки не зіб'ються в тісті грудкою в одному місці. Посуд для подальших маніпуляцій з тістом має бути досить великим, бо тісто збільшуватиметься в об'ємі мінімум у 3 рази і має бути місце куди йому рости. Майте на увазі цей факт при виборі посуду!
    Миску з тістом накриваємо харчовою плівкою і відправляємо в холодильник мінімум на 8 годин. А краще на ніч! Таке тісто може там "жити" до 48 годин без втрати своїх властивостей і характеристик, а отже, зробити такі заготовки можна заздалегідь і випікати вже за потребою, не витрачаючи час на заміс тіста. У цей час відбуватиметься повільний процес ферментації, який дуже позитивно позначиться на великодній випічці. Такі паски будуть ароматними, з цікавою структурою всередині та глибоким смаком. До того ж вони зможуть довго залишатися свіжими і не черствіти! Погодьтеся, що це дуже важлива якість для великодньої випічки?

    13
    Виконано

    Після ночі, проведеної в холодильнику, тісто збільшилося в об'ємі і стало неймовірно ароматним і пухнастим!!! Набуло потрібної нам структури.

    14
    Виконано

    Викладаємо тісто на робочу поверхню, злегка припорошену борошном, і ділимо тісто на ту кількість пасок/пасок, які ви плануєте приготувати.

    15
    Виконано

    З кожної частини формуємо кулю і наповнюємо форми для випікання не більше ніж на половину об'єму, а краще на 1/3! Тісто буде сильно збільшуватися в об'ємі. Накриваємо форму сухим лляним рушником і залишаємо на вистоювання в теплому місці без протягів. Для цього процесу знадобитися від 2 до 3,5 годин залежно від температури в кімнаті.

    16
    Виконано

    Тісто має вирости в об'ємі і дійти до країв форми. Це свідчить про те, що настав час відправляти форми в духовку, розігріту до 185 градусів на 50 хвилин. Часу може знадобитися більше або менше залежно від розмірів пасок/пасок, які ви випікаєте. Маленьким буде достатньо і 25 хвилин, великі паски можуть провести в духовці більше години. Якщо верхівка паски починає підгорати, можна накрити її фольгою або пергаментом. Готовність великодньої випічки перевіряємо дерев'яною шпажкою. Повністю проколюємо нею паску до самого дна і виймаємо. Вона має бути сухою та без залишків сирого тіста.

    17
    Виконано

    Готові паски/паски залишаємо у формах на 15-20 хвилин. Потім акуратно їх витягаємо і залишаємо на решітці в положенні "лежачи на боці" до повного охолодження. Не нехтуйте цим моментом, щоб ваша великодня випічка не відволожилася і не зволожилася. Не забувайте періодично повертати паску на решітці, щоб вона не прим'ялася в процесі охолодження з одного боку.
    Остиглі паски покриваємо цукровою глазур'ю і прикрашаємо посипками, як у класичному варіанті, або посипаємо цукровою пудрою. Обирайте свій варіант!

    18
    Виконано

    Ось такою виходить паска/паска в розрізі - пориста, м'яка і пухнаста!

    Андрей

    Заварний великодній куліч
    попередній
    Заварний великодній куліч
    Пряный клюквенный соус к мясу или рыбе. Простой рецепт от Ирины Рудневской
    наступний
    Пряний журавлинний соус до м’яса або риби
    Заварний великодній куліч
    попередній
    Заварний великодній куліч
    Пряный клюквенный соус к мясу или рыбе. Простой рецепт от Ирины Рудневской
    наступний
    Пряний журавлинний соус до м’яса або риби

    Додайте свій коментар